RNCF0603BTE2K52
Mfr.Part #
RNCF0603BTE2K52
Description
RES 2.52K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.167W, 1/6W
Resistance :
2.52 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%